O knižnici

Obsah knižnice možno voľne šíriť a upravovať v celku aj po častiach. Cieľom tejto stránky je vytvoriť on-line internetovú knižnicu digitálnych diel v slovenskom jazyku, napríklad slovenský klasici, rozprávky, nové diela. V čase vzniku tejto stránky neexistovali pôvodné rozsiahle literárno-historicky významné diela publikované v slovenskom jazyku. V súčasnosti sú mnohé zdigitalizované denníkom SME: https://zlatyfond.sme.sk/ a v ďalších internetových knižniciach.

Ďalším cieľom je vytvoriť ľahko šíriteľnú stránku v celku aj po častiach, ktorá funguje aj v počítači bez pripojenia na internet. Napríklad by mali mať hotové diela formu jednoduchých HTML súborov a obrázkov logicky roztriedených do podadresárov. Takúto stránku by sa dalo stiahnúť ako jeden súbor typu archív, napríklad .zip. To znenšuje závislosť na poskytovateľoch webhostingu, potrebných vedomostí a práce potrebnej na prevádzku stránky.

Digitálna knižnica nekonkuruje knižniciam ani kníhkupectvám. Naopak, ponúka diela, ktoré sa v kníhkupectvách nedajú kúpiť a v knižniciach ich požičiavajú len na krátku dobu. Žiaci poznajú diela len z obsahov opísaných denníčkov povinného čítania, viď citát od Júliusa Satinského, alebo od Ivana Žežulu.

Je vítaná akákoľvek pomoc pri tvorbe stránky.

PrílohaVeľkosť
kasici.png284.93 KB
priehladny.png89 bajtov